Pokrivanje šljunkom - GRB Hidroizolacija
GRB Karlovac Hidroizolacija ravnog krova

Studija slučaja: sanacija ravnog krova zgrade IB-PVC membranom

05. siječanj, par dana od početka 2022. godine – idealno vrijeme da s vama podijelimo studiju slučaja iz možda sada već “daleke” 2019. godine: sanacija ravnog krova krova zgrade u Zagrebu IB-PVC premium membranom.

Radovi su se izvodili tijekom ljeta 2019. godine (lipanj) te su završeni sukladno terminskom planu na zadovoljstvo svih stanara.

Opis problema prije sanacije ravnog krova

Iako ravni krov prije sanacije nije drastično propuštao vodu jer su ga predstavnici suvlasnika redovito održavali i obnavljali, problem su stvarali neadekvatno obrađeni slivnici kao i  strah od propuštanja postojeće hidroizolacije – ljepenke, koja je bez obzira na redovitu brigu predstavnika suvlasnika, bila stara i  stanari nisu  više željeli  voditi brigu  kada će se pojaviti ozbiljnija problematika / procurenje u objekt, a koja se neće moći rješiti jednostavnim krpanjem postojeće hidroizolacije – ljepenke.

Također, stanari su željeli energetski obnoviti  ravni krov pa su se odlučili i za ugradnju EPS toplinske izolacije debljine 10 cm.

 

Koje smo rješenje predložili?

Prvi poziv predstavnika suvlasnika zaprimili smo u travnju 2019. godine te se odazvali na isti u vrlo kratkom roku.

Na sastanku s predstavnicima suvlasnika / stanara zgrade, ponudili smo nekoliko različitih rješenja za hidroizolaciju ravnog krova, a stanari su se  nakon analize ponuda i tehničkih karakteristika pojedinog sustava, odlučili za rješenje sustavom američke tvrtke IB Roof Systems.

Sanacija ravnog krova zgrade u Zagrebu

Kako je tekla izvedba ponuđenog rješenja s IB-PVC membranom?

Sanacija ravnog krova stambene zgrade u Zagrebu s IB-PVC membranom protekla je vrlo brzo, ponajprije zahvaljujući dobroj organizaciji naših djelatnika, ali i dobrim vremenskim uvjetima  tijekom peroida izvođenja radova. Prvotno se pristupilo osiguranju / organizaciji gradilišta; postavljanjem dizalice za prijenos / transport materijala, a potom se krenulo i s ugradnjom sljedećih slojeva:

– PE parna brana IKO Spectravap
– EPS 10 cm
– geotekstil 300g
– IB-PVC membrana
– geotekstil
– završni sloj šljunka prosjećne debljine 5 cm

Izazovi tijekom izvođenja radova

Tijekom izvođenja nije bilo posebnih izazova na ovom projektu, obzirom da je svaki detalj izvedbe prethodno razrađen   u suradnji s proizvođačem materijala i nadzornim inženjerom.

Problem  “nedostatka visine”, odnosno nepostojanja atike, a zbog potrebe ugradnje toplinske izolacije – EPS-a –  rješen je ugradnjom drvenih greda učvršćenih za podlogu L profilima i udarnim tiplama te dodatno turbo vijcima direktno kroz grede. Po ugradnji greda, pristupili smo ugradnji radionički pripremljenog okapnog  lima glaviziranog slojem IB-PVC membrane.

 

Krajnji rezultat  – završetak radova

Radovi su izvedeni prema visokim kriterijima  kvalitete u ugovorenom roku,  kao i na zadovoljstvo svih uključenih u projekt.  Nad stanarima je sada jedna velika briga manje uz jamstvo u trajanju od 15 godina, a mi im ovim putem zahvaljujemo na ukazanom povjerenju.

Pokrivanje šljunkom - GRB Hidroizolacija

 

Open modal
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
1 year ago

Odlicno, kolika je debljina ugrađene hi i termoizolacije?

Igor Cerin
Igor Cerin
1 year ago

Pozdrav. Zanima me koliko košta takva sanacija krova i koliko traje. Hvala. L.p.

Prev

Zašto održavanje ravnog krova ipak nije trošak, već investicija?

Next

IB PVC je u potpunosti ugljično neutralna membrana za ravni krov